Wydawnictwo

Wydawnictwo NOVATORJA specjalizuje się w publikacjach poetyckich, a także w tekstach pisanych prozą. Oferujemy kompleksowe przygotowanie tekstu, redakcję i korektę, redakcję techniczną. Nasz zespół tworzą osoby z odpowiednim wykształceniem kierunkowym (filologia polska, dziennikarstwo) oraz doświadczeniem w szeroko rozumianej pracy z tekstem.

Zapewniamy redakcję na doskonałym poziomie przy zachowaniu głównego przesłania utworu (idei). Dbamy również o stronę wizualną tekstu i książki. Nasze publikacje to liryczne perły, które z przyjemnością bierze się do ręki.

Zachęcamy do współpracy.

 

Wydawnictwo: tel. 732 733 735

email: awalczak@novatorja.pl

Formularz zamówienia książek
Łąki mi love
Tytuł: Łąki mi love
Autor: Kaja Kowalewska
Cena: 30,00 zł

Łąki mi love to zbiór wyjątkowy. Na wskroś miłosny, a jednocześnie uniwersalny. To poezja w delikatnej odsłonie sound lingwizmu opiewająca dotyk, tęsknotę, szaleństwo i dobro. Poezja rozedrgana, momentami niezrównoważona emocjonalnie, poezja psychiczna, która wywiera wielkie wrażenie. Obnaża nierzadko patogenezę motyli brzusznych czy piękno łez. To poezja niesamowita, poezja, która boli.

Książka "Łąki mi love" dostępna jest również w wersji z autografem/dedykacją. W przypadku wyboru opcji z autografem/dedykacją proszę o taką informację w zamówieniu.

Ilość:

Siedem grzechów głuchych
Tytuł: Siedem grzechów głuchych
Autor: Kaja Kowalewska
Cena: 39,90 zł

Siedem grzechów głuchych

„Siedem grzechów głuchych” to książka o tajemnicy w czerwonej sukience, utrzymana w klimacie realizmu magicznego. Marquez to preludium.
W mieście Y, gdzie pulsują wszystkie grzechy świata, głuche na czas i ból, na Placu Zbawiciela krzyżują się drogi bohaterów (Kasandry, Sary, Jo, Adama, Nity). Każdy z nich nosi w sobie kawałek nieba i szczyptę goryczy piekła. Każdy pielęgnuje rany duszy i rozpaczliwie szuka bezpiecznego portu: miłości, przyjaźni, domu, normalności, kawałka powietrza o zapachu wolności. „Każdy ma smaki, które kocha i potwory, przed którymi ucieka”. Przeszłość nosi imię Czerwonej Sukienki i nie ma przed nią ucieczki. Dziwna dziewczyna o dziwnym imieniu¬ Kasandra szybko się o tym przekonuje. I jeszcze o tym, że sumienia nie da się potraktować wybielaczem. Przybywa znikąd, gnana rozpaczliwym pragnieniem nowego życia. Co ukrywają jej szare oczy? Z jakimi demonami zmaga się jej dusza?
„Siedem grzechów głuchych” to powieść o wielkiej tajemnicy, która pali serce żywym ogniem, o miłości, która przysłania oczy wodą i… o wielkiej zbrodni. Tyle w niej jawy, co i snu. Tyle dobra, co zła. Tyle grzechów, co dobrych uczynków.

Książka "Siedem grzechów głuchych" dostępna jest również w wersji z autografem/dedykacją. W przypadku wyboru opcji z autografem/dedykacją proszę o taką informację w zamówieniu.Ilość:

Niebospiecznik
Tytuł: Niebospiecznik
Autor: Kaja Kowalewska
Cena: 29 zł

„nie jestem
ani z piekła
ani z raju
szukam nieba
po drugiej stronie ziemi”

„Niebospiecznik” Kai Kowalewskiej to niezwykła książka poetycka, podróż po ulicach miasta i nieba. Ulice i skrzyżowania stają się miejscem walki dobra ze złem. Wierszami płynie masa, maszyna, miasto i miłość. To tutaj spotyka się sacrum z profanum, anioł z diabłem. Dodatkowym elementem są niebospieczne fotografie zawarte w tomie. Przyciągają, zatrzymują, hipnotyzują wzrok i elektryzują duszę.

Ilość:

Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości
Tytuł: Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości
Autor: Kaja Kowalewska
Cena: 38 zł

"Każda rana choruje na innego diabła.
Każda miłość ma swojego boga."

„Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości” to metafizyczna powieść o lękach, w której ogromną rolę odgrywają e-maile i załączniki. To one bowiem potrafią wywrócić świat do góry nogami, przyprawić o zawrót głowy i zrzucić na samo dno rozpaczy. Przekonała się o tym Lea, główna bohaterka powieści. Kobieta ma 30 lat, jest fotografem. Za pomocą dziwacznych zdjęć wyraża swoje fobie. W ten sposób próbuje dźwignąć spory bagaż życiowych doświadczeń. Często jednak upada, przygniatana przez traumę i ból wspomnień. Przeszłość kładzie się piętnem na jej teraźniejszości.
Los nigdy nie rozpieszczał bohaterki. Lea w dzieciństwie snuła się po pijackich podwórkach, ukrywała pod schodami, później przeżyła wielką, niespełnioną miłość. Dziś zagubiona i samotna kobieta znajduje w sieci Echo Serca. Korespondencja z Echem wciąga ją bez granic i zaczyna dodawać skrzydeł. W każdym pięknie tkwi jednak cierń. Goryczy. Bo nic nie jest tak słodkie, jakby się mogło wydawać. Z pozoru prosta droga może okazać się zawiłym szlakiem, a przesłodzona kawa może powodować mdłości.
Miłość, muzyka, poezja, medycyna, wódka, trauma, plątanina emocji, labirynt metafizyczny, po którym błądzi dusza, obłęd, opium i schiza - to właśnie Play listy.
Włącz listy… i pozwól się porwać tej niezwykłej opowieści. Opowieści, która podrażni wszystkie zakamarki twojej duszy.

Książka "Play listy" dostępna jest również w wersji z autografem/dedykacją. W przypadku wyboru opcji z autografem/dedykacją proszę o taką informację w zamówieniu.

Ilość:

Chaos i inne piętra 2017
Tytuł: Chaos i inne piętra 2017
Autor: Kaja Kowalewska
Cena: 33 zł

„Chaos i inne piętra” to zbiór wierszy, miniatur poetyckich, a także fragmentów prozy poetyckiej autorstwa Kai Kowalewskiej. Autorka zabiera czytelników w niezwykłą podróż po piętrach swojego Chaosu. Na kartach tomiku strupy z żalu, ból przemijania, mocne słowa i obrazy wręcz turpistyczne spotykają się ze słodyczą ust i kolejną dawką cukru we krwi. Miłość to słodka zbrodnia, pocałunki są bezlitosne, przemijanie boli, a rozpacz krzyczy w gardła przepaści. To wszystko zmusza do refleksji, dotyka najczulszych stron duszy. W czasie lektury chciałoby się powtórzyć za autorką:

„a tak naprawdę chcę przecież uwierzyć w miłość i w poetów którzy przykładają watę do ucha”.

Książka "Chaos i inne piętra" dostępna jest również w wersji z autografem/dedykacją. W przypadku wyboru opcji z autografem/dedykacją proszę o taką informację w zamówieniu.

Ilość:


Melanżcholie
Tytuł: Melanżcholie
Autor: Kaja Kowalewska
Cena: 29,00

Melanżcholie

Od Autora:
Zmelanżowane nastroje liryczne. Tak raz w prawo, a raz w lewo. Co być nie może, a stało się morze. Lub w zasadzie wcale się nie stało w przestrzeniach.
***
„Melanżcholie” posiadają wiele twarzy. Sentencje, miniatury, prozę poetycką, fotografie wyjęte z Chaosu, myśli zapisane kredą. Credo. „Melanżcholie” to podróż po ziemi, po niebie, po sercu i po cienkiej nitce rozwieszonej nad miastem duszy.

***
Na początku był chaos i prywatne trzęsienia ziemi. Kace, emocje i (nad)wrażliwość. Ból głowy, który rozpoczął się w świeżo malowanym sercu. Masochizm wspomnień o czasie gorączki i chłodzie czasu. Kosmos pocałunków i próżnia ciała. Rachunek milczenia i charakter odchodzenia. Ubywanie piwa i wódki, pustka po zapachu. Bo prawdziwe są tylko mandarynki na niebie. Szum słońca i zdmuchnięte chmury. Różowe słonie!
Minimalistyczna, aforystyczna, lingwistyczna. Psychologiczna. Po prostu Kaja!
Marek Czuku, poeta, krytyk literacki, publicysta

Książka "Melanżcholie" dostępna jest również w wersji z autografem/dedykacją. W przypadku wyboru opcji z autografem/dedykacją proszę o taką informację w zamówieniu.

Ilość:

Torba
Tytuł: Torba
Autor: Novatorja Fabryka Reklamy
Cena: 25 zł

Torba na zakupy "Chaos i inne piętra"

Ilość:

Kalendarz
Tytuł: Kalendarz
Autor: Novatorja Fabryka Reklamy
Cena: 20 zł

Kalendarz biurkowy 2018 "Chaos i inne piętra"Ilość:

Sposób dostawy

Dane do wysyłki
Informacje o zamówieniu

Dane do przelewu:

NOVATORJA Przemysław Milczarek
Sierakowskiego 79/81 lok.11 91-324 Łódź
nr konta: 20 1140 2004 0000 3202 7721 8048

***


Wydawnictwo

Wydawnictwo NOVATORJA specjalizuje się w publikacjach poetyckich, a także w tekstach pisanych prozą. Oferujemy kompleksowe przygotowanie tekstu, redakcję i korektę, redakcję techniczną.
zobacz więcej »

KATALOGI PRODUKTÓW

 

tl_files/novatorja/pliki/prawy_boks/Trofea Sportowe.jpg

 

Gadżety reklamowe

Odzież reklamowa

 

Odzież reklamowa

tl_files/novatorja/pliki/prawy_boks/slodycze.png

tl_files/novatorja/pliki/prawy_boks/slodycze_link.jpg

Kalendarze książkowe 2017

Kalendarze książkowe 2017

Kalendarze 2017

Kalendarze 2017

Facebook Novatoria